جاوا اسکریپت

JavaScript
جاوا اسکریپت

 

جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان برنامه نویسی در جهان است.

 زبان برنامه نویسی وب است.

یادگیری جاوا اسکریپت آسان است.

پکیج آموزش جاوا اسکریپت خیام این زبان را از مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش می دهد.

چرا جاوا اسکریپت را مطالعه کنیم؟

java script یکی از 3 زبانی است که همه توسعه دهندگان وب باید یاد بگیرند:

1. HTML برای تعریف محتوای صفحات وب

2. CSS برای تعیین طرح بندی صفحات وب

3. javascript برای برنامه ریزی رفتار صفحات وب

سوالات متداول

چگونه جاوا اسکریپت را دریافت کنم؟
جاوا اسکریپت را از کجا دانلود کنم؟
آیا رایگان است؟

لازم نیست javascript را دریافت یا دانلود کنید.

javascript در حال حاضر در مرورگر شما در رایانه، رایانه لوحی و تلفن هوشمند شما در حال اجرا است.

استفاده از این زبان برای همه رایگان است.

 

js یک زبان برنامه نویسی یا برنامه نویسی است که به شما امکان می دهد ویژگی های پیچیده را در صفحات وب پیاده سازی کنید – هر بار که یک صفحه وب چیزی بیش از نشستن در آنجا و نمایش اطلاعات ثابت برای شما انجام می دهد – نمایش به روز رسانی محتوا، نقشه های تعاملی، متحرک 2D/ گرافیک های سه بعدی، اسکرول جوک باکس های ویدئویی، و غیره — می توانید شرط ببندید که جاوا اسکریپت احتمالاً در این کار دخیل است. این سومین لایه از کیک لایه فن‌آوری‌های وب استاندارد است، که دو مورد از آن‌ها ( HTML و CSS ) را با جزئیات بیشتر در بخش‌های دیگر حوزه یادگیری پوشش داده‌ایم.

جاوا اسکریپت
آموزش جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی است که به شما امکان می دهد محتوای به روز رسانی پویا را ایجاد کنید، چند رسانه ای را کنترل کنید، تصاویر را متحرک کنید و تقریباً هر چیز دیگری. (خوب، نه همه چیز، اما شگفت انگیز است که با چند خط کد java script می توانید به چه چیزی برسید.) سه لایه به خوبی روی هم قرار می گیرند. بیایید یک برچسب متنی ساده را به عنوان مثال در نظر بگیریم. می‌توانیم آن را با استفاده از HTML علامت‌گذاری کنیم تا ساختار و هدفی به آن بدهیم:

نمونه کد جاوا اسکریپت
خروجی:

با این حال، چیزی که هیجان انگیزتر است، عملکردی است که بر روی زبان js سمت کلاینت ساخته شده است. به اصطلاح رابط های برنامه نویسی کاربردی ( API ) قدرت های فوق العاده ای را برای استفاده در کد java script در اختیار شما قرار می دهند.

APIها مجموعه‌های آماده‌ای از بلوک‌های سازنده کد هستند که به توسعه‌دهنده اجازه می‌دهند برنامه‌هایی را پیاده‌سازی کنند که در غیر این صورت پیاده‌سازی آن‌ها سخت یا غیرممکن است. آن‌ها همان کاری را برای برنامه‌نویسی انجام می‌دهند که کیت‌های مبلمان آماده برای خانه‌سازی انجام می‌دهند – گرفتن پانل‌های آماده و پیچاندن آن‌ها برای ساختن یک قفسه کتاب بسیار ساده‌تر از این است که خودتان طراحی را انجام دهید، بروید و آن را پیدا کنید. چوب را درست کنید، تمام پانل ها را به اندازه و شکل مناسب ببرید، پیچ های با اندازه مناسب را پیدا کنید و سپس آنها را کنار هم قرار دهید تا یک قفسه کتاب درست کنید.