مراحل طراحی یک اپلیکیشن

زبان‌هایی برای طراحی اپلیکیشن:

Java (جاوا)

زبان Kotlin

زبان #C (سی‌شارپ)

 زبان Python (پایتون)

زبان‌های HTML5 + CSS + JavaScript

زبان Lua

 زبان‌های C و ++C

 best-programing-languages
آموزش طراحی اپلیکیشن

وجود یک اپلیکیشن از کسب و کار شما در تلفن همراه مشتریان و کاربران به معنای دسترسی بیشتر و ارتباط عمیق با آنها است. اگر حوزه فعالیت شما پتانسیل های لازم را دارد، به راحتی می توانید با طراحی اپلیکیشن موبایل قوی، کاربردی و زیبا برای مشتریان خود بسازید. تیم طراحی اپلیکیشن خیام با سابقه طولانی و تیمی حرفه ای آماده طراحی انواع اپلیکیشن های اندروید و iOS برای شما می باشد.

ما به شما کمک می کنیم تا اپلیکیشنتان را با ظاهر دلخواه خودتان طراحی کنید و در جذب و حفظ مشتری موفق تر باشید این کار با تجزیه و تحلیل کاربران همراه است. خلاقیت و نوآوری و ساخت

یک رابط کاربری انعطاف پذیر در این روند بسیار مهم است. با ایجاد یک برنامه سفارشی، و دقیق انجام شدن مراحل ساخت یک اپلیکیشن اختصاصی رشد کسب و کار خود را می توانید چند برابر  کنید.

تاریخچه طراحی اپلیکیشن

در ابتدا اپلیکیشین‌های موبایل به دلیل محدودیت‌های موجود در سخت‌افزارهای تلفن همراه، نمی‌توانست چند فعالیت را به طور همزمان انجام دهد و پورت کردن برنامه‌های کامپیوتری برای تلفن همراه یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای ایجاد اپلیکیشن‌های موبایل بود؛ اولین اپلیکیشن‌های موبایل Psion نام داشت که در اوایل دهه ۹۰ میلادی توسط کامپیوترهای قابل حمل عرضه شد. بر روی این کامپیوترها سیستم عامل ۱۶ بیتی EPOC نصب بود که امکان ایجاد و قراردادن نرم‌افزارهای صفحه گسترده مانند اکسل، واژه‌پرداز مانند ورد و دفترچه خاطرات را برای افراد فراهم کرده بود، مدتی بعد همین دستگاه‌ها با سیستم عامل ۳۲ بیتی و ارتقای رم تا دو مگابایت عرضه شد که نکته جالب این سیستم عامل‌ها امکان طراحی توسط کاربران معمولی بود و این موضوع راه را برای ساخت و گسترش اپلیکیشن‌های موبایل هموار ساخت.

معنای اپلیکیشن

اپلیکیشن در لغت به معنای یک نرم‌افزار کاربردی و برنامه کامپیوتری است که برای کاربری تلفن‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به طور کلی این لغت دقیقاً همان معنی نرم‌افزار کاربردی را در خود جای داده است.

اپلیکیشن چیست؟

امروزه تکنولوژی به قدری رشد کرده است که می‌توان از آن برای انجام سریع، آسان و دقیق‌تر کارها از تعداد انبوهی نرم‌افزار و برنامه متنوع استفاده کرد که به ما در بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کند. به طور مثال ممکن است شما بخواهید در داخل منزل نقل و انتقالات بانکی خود را انجام دهید، برای این منظور می‌توانید از اپلیکیشن‌های مخصوص استفاده کنید یا برای شنیدن موسیقی باید از نرم‌افزارهای پخش استفاده کنید؛ در نتیجه می‌توان گفت اپلیکیشن‌ها نوعی از نرم‌افزارها و برنامه‌های کامپیوتری هستند که ارتباط مستقیمی با پردازنده‌های سیستم تلفن‌های هوشمند برقرار می‌کنند.

به طور کلی تمام نرم‌افزارهای کامپیوتری به جز نرم‌افزارهای سیستم عامل و زبان‌های برنامه نویسی که از آن استفاده می‌شود جزو اپلیکیشن‌ها به‌شمار می‌رود.

منبع

 

زبان برنامه نویسی طراحی اپلیکیشن اندروید معمولا Native و به زبان Java SE می باشد و زبان طراحی اپلیکیشن IOS با Swift می باشد.

طراحی اپلیکیشن IOS

دستگاه‌های با سیستم عامل iOS در جهان به دلیل کیفیت و ویژگی‌های کاربرپسندشان شناخته می‌شوند.

طراحی اپلیکیشن iOS در طولانی مدت برای کسب و کارها مثمر ثمر است، چرا؟

اعتبار Apple

امنیت بالا

توسعه کارآمد

 

app ios

 

طراحی اپلیکیشن اندروید

Open Source

توزیع چند شبکه

روند تأیید برنامه آسان

رابط کاربری انعطاف پذیر

app android

مراحل طراحی یک اپلیکیشن 

1- طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) را در اولویت قرار دهید.
2- زبان مناسبی برای پیاده سازی اپلیکیشن انتخاب کنید.
3- پروژه های کوچک بنویسید و پروژه محور کار کنید.
4- بعد از ساخت اپلیکیشن های اندرویدی آنها را تست کنید.

 

 

دوره طراحی اپلیکیشن خیام توسط متخصصان طراحی اپلیکیشن خیام تیم جمع آوری و تهیه شده است. ما برای شما دوست داران این تخصص مدرن و پولساز دوره های طراحی پلیکیشن اندروید و IOS تهیه کرده ایم، اگر شما هیچ پیش زمینه ای در زمینه برنامه نویسی نداشته باشید هم می توانید با دیدن فیلم های آموزشی و پروژه هایی که در طی آموزش می سازید به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید و وارد بازار کار طراحی اپلیکیشن شوید و کسب درآمد کنید.